МАЛЮНОК, ЗВУК, СПОНТАННИЙ РУХ - ОСОБЛИВОСТІ ПОЄДНАННЯ В АРТ-ТЕРАПЕВТИЧНОМУ ПРОСТОРІ (У ПРОГРАМІ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ З АРТ-ТЕРАПІЇ ДЕРЖ. ЗРАЗКУ)
DOI:
https://doi.org/10.31392/131027Ключові слова:
малюнок, звук, спонтанний рух, арт-терапевтичний простір, ритм, голос, танець, танцювально-руховий процесАнотація
У статті розглянуто важливі аспекти розвитку творчого потенціалу особистості й розвитку креативності, а саме малюнок, звук і спонтанний рух, а також особливості їх поєднання в арт-терапевтичному просторі. Йдеться про значущість вираження емоцій, адже саме таким чином здійснюється знайомство з власними емоціями, їх прийняття. Важливою частиною навчального арт-терапевтичного процесу є робота з усвідомлення, де в тілі локалізуються різні емоції і пошуку їхнього співвідношення з рухами, що виражають ці емоції. Пропонується використовувати саме можливості людського тіла і мистецтва з метою вивільнення, самовираження, саморозкриття, пошуку, усвідомленості, розвитку рефлексії. Мистецтво дає змогу відчути багатошаровість сприйняття реальності. Через імпровізаційну гру виникає можливість пізнати мінливість людської природи, її неоднозначність і невизначеність. Це і є свого роду освітня технологія.Посилання
Kandinskiy V. O dukhovnom v iskusstve / V. Kandinskiy // Izbrannye trudy po teorii iskusstva. – Tom 2. – Moskva : Gileya, 2008. – S. 100-101.
Gean Newlove and Gohn Dolby. Laban for All. – New York, 2007. – 255 p.