ІНТЕГРАЦІЯ КОМПОНЕНТІВ «МІЖНАРОДНИЙ ЗАХИСТ ПРАВ ЛЮДИНИ», «КОНФЛІКТОЛОГІЯ ТА ТЕОРІЯ ПЕРЕГОВОРІВ» ТА «ПСИХОЛОГІЯ» У ПРОЦЕСІ ЇХ ВИКЛАДАННЯ ЗДОБУВАЧАМ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31392/NZ-udu-156.2023.01

Ключові слова:

інтеграція, фахівець із міжнародних відносин, міжнародний захист, освітній процес, викладач

Анотація

У статті розглянуто специфіку інтеграції освітніх компонентів, яка на сьогодні вважається важливим професійно-навчальним запитом на підготовку компетентного та конкурентоспроможного фахівця з міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій. Сучасний фахівець із міжнародних відносин має кваліфіковано і відповідально реалізовувати міжнародні завдання у складний час конфліктів різного масштабу. Фахівець-міжнародник володіє більш широкими знаннями, тому зможе застосовувати їх доцільно і рентабельно.

Вказано, що освітні компоненти, особливо «Міжнародний захист прав людини», пов’язані з «Конфліктологією та теорією переговорів» і «Психологією», як стверджує колектив кафедри політичної психології та міжнародних відносин. Зважаючи на це, формується особистість фахівця-міжнародника, який здатен швидко ухвалювати рішення, адаптуватися до нових умов і комунікувати з колегами.

Проаналізовано наукові погляди вітчизняних учених на інтеграцію ключових компонентів у процесі викладання. Зазначено актуальні шляхи організації освітнього процесу з урахуванням вимог часу та запитів викладачів і здобувачів освіти.

Для того, щоб інтеграція дисциплін реалізувалася комфортно для всіх учасників освітнього процесу, викладачі на засіданнях кафедри обмінюються інформацією, досвідом, обмірковують, які зміни здобувачі освіти сприйматимуть краще. З огляду на це, всі самостійні та практичні завдання плануються, звіряються та після колегіального рішення пропонуються студентам для вирішення. Викладацька робота в групі вважається найбільш ефективною, оскільки дає змогу відразу вирішити суперечності, які виникають, і дібрати доцільні завдання, що сприятимуть формуванню особистості фахівця з міжнародних відносин.

Доведено, що інтеграція різних дисциплін позитивно впливає на результати освітньої діяльності як викладачів, так і здобувачів освіти.

Посилання

Hubytskyi L. V. (2004). Dzhedzhula Karpo Omelianovych. Istor. f-t Kyiv. un-tu : mynule y sohodennia (1894-2004). Kyiv.

Andrushchenko T. V., Kovchyna I. M., Panchenko M. V., Pasichnichenko S. V. (2017). Aktualni problemy formuvannia kompetentnostei u studentiv – maibutnikh fakhivtsiv z mizhnarodnykh vidnosyn. Naukovi zapysky : zbirnyk naukovykh statei / M-vo osvity i nauky Ukrainy, Nats. ped. un-t imeni M. P. Drahomanova ; upor. L. L. Makarenko. Kyiv : Vyd-vo UDU imeni M. P. Drahomanova. Vypusk SXXXVI (136). S. 5-13. (Ceriia pedahohichni nauky). URL : https://scholar.google.com.ua/citationsview

_op=view_citation&hl=uk&user=Vy4PoFgAAAAJ&

pagesize=80&citation_for_view=Vy4PoFgAAAAJ:Y0

pCki6q_DkC. Chytannia z ekranu.

Standart vyshchoi osvity spetsialnosti 291 mizhnarodni vidnosyny, suspilni komunikatsii ta rehionalni studii : URL : https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-standartu-vishoyi-osviti-za-specialnistyu-291-mizhnarodni-vidnosini-suspilni-komunikaciyi-ta-regionalni-studiyi-dlya-pershogo-bakalavrskogo-rivnya-vishoyi-osviti. Chytannia z ekranu.

Wikipedia. URL : https://uk.wikipedia.org/wiki/%. Chytannia z ekranu.

Sait fakultetu psykholohii, storinka kafedry politychnoi psykholohii ta mizhnarodnykh vidnosyn. URL : https://fp.udu.edu.ua/kafedry#robochi-prohramy. Chytannia z ekranu.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-06-27

Номер

Розділ

ПЕДАГОГІЧНІ НАУКИ